Pokud vlastníte automobil, musíte za něj platit, i když s ním nejezdíte. A nejedná se o malé částky. Nejvíce vám sebere amortizace (pokles tržní ceny). Jedná se přibližně o částku 100 Kč denně, což dělá cca 3 000 Kč za měsíc. Další nezanedbatelný náklad je pojištění. To v současné době raketově roste a nebude tomu jinak ani v budoucnu. Pojišťovny to dlouhodobě avizovaly a snaží se z této části trhu vyrazit co nejvíce. Tvrdí, že tento segment dotují z jiných svých aktivit. Těžko říct, pravdou zůstává, že pojištění roste.

silnice

Dalšími náklady, které jsou již vidět, jsou opravy auta, dálniční známka, technická prohlídka a emise, poplatky za parkování, náklady na vandalismus. Veškeré tyto náležitosti vám současně ubírají váš čas. Na technickou se musíte objednat dlouho dopředu nebo si vzít na dopoledne volno. Do autoservisu se objednává také, a pokud se oprava nevyvede, čeká vás dohadování s automechanikem.

Autopůjčovna vše zařídí za vás a ještě ušetříte

Tyto všechny starosti na sebe může převzít autopůjčovna v Praze a vy můžete jen jezdit. Pokud autem nejezdíte často, může se jednat o vhodnou, dokonce levnější alternativu k vlastnění auta. Náklady na půjčené auto se totiž rozdělí mezi všechny nájemce, kteří si ho půjčí v době, když vy ho zrovna nepotřebujete. Tím pádem na vás vyjde jen ta část nákladů, kdy s ním zrovna jezdíte. A nejedná se o nijak závratné částky. Nájemné kolem pětistovky na den je dny již skoro standard, a pokud auto bude potřebovat na delší dobu, částka spadne klidně až ke třem stovkám za den.

Veškeré starosti se servisem a parkováním přenecháte půjčovně a ta díky točení aut vytvoří slušné ceny i pro vás. Obchod musí být výhodný pro obě strany a to po zhlédnutí ceníku autopůjčovny musíte uznat. Najdete zde plno modelů značky Škoda, které si můžete pronajmout. Současně jsou k dispozici k pronájmu i dětské autosedačky, navigace či nosiče kol.