Konkurence v Praze je silná

V Praze jsou modré zóny na každém rohu a zaparkovat je někdy nadlidský výkon. Hodina parkování v Praze vás vyjde na cca 30 – 40 Kč. Pokud budete do Prahy dojíždět za prací, dali byste velkou část výplaty za parking. Poslední dobou se snaží podnikatelé přijít na to, jak se po Praze přesunovat efektivně. Autopůjčovny své služby nabízejí spíše na delší dobu. Pokud má někdo auto v autoservisu, může si svoji parkovací kartu do modré zóny zdarma převést na auto půjčené z autopůjčovny a parkovat s ním před domem.

Carsharingy na pár hodin

Auta půjčené od carsharingových firem se vyplatí půjčit, pokud najezdíte málo kilometrů a stihnete to za krátkou dobu, nejlépe za pár hodin. Ideální řešení pro rychlý nákup v obchodním centru. Nesmíte se tam ovšem zaseknout, jelikož nájemné se většinou počítá na hodiny a nepříjemně se spotřebovaným časem stoupá. Současně platíte za projeté kilometry sazbu, která je vyšší než skutečně spotřebované PHM.

Elektroautíčka pro zábavu

Letos do Prahy vtrhly konkurenti carsharingu v podobě miniautíček, které si můžete pronajmou, a které jezdí na baterky. Dojezd je něco okolo 100 kilometrů, takže zapomeňte na nějaký delší výlet. Sazba za půjčení je v současnosti 4 Kč za minutu. Auto je ovšem tak malinké, že do něj žádný náklad nedáte a budete rádi, že se tam nasoukáte ve dvou lidech. Jedná se spíše o alternativu k Matějské pouti a její oblíbení atrakci autodromu. Baterky aut vyměňují majitelé této firmy na ulici, takže žádné dobíjení řešit nemusíte. Jediný problém je výše zmíněný dojezd, který zatím trápí většinu elektromobilů.

Elektrokoloběžky

Dalším hitem současné doby je půjčovna elektrokoloběžek. Praha byla zaplavena zelenobílými elektrokoloběžkami, na kterých se můžete povozit. Odemykáte je pomocí mobilu, který je propojen s vaší kreditní kartou. Za odemknutí dáte 25 Kč, následně je vám účtováno 2 Kč za minutu. Dojezd mají tyto koloběžky při plném nabití okolo 30 kilometrů, což je docela slušná vzdálenost. Potíž je trochu v bezpečnosti jízdy. Na ulici jste lehkým terčem pro nepozorné řidiče a na chodníku velice jednoduše zraníte chodce.

Categories: Autopůjčovny