Autopůjčovny v Praze a sdílená ekonomika

V současné době je pro mnoho lidí výhodné si některé věci půjčovat. Pokud bychom chtěli vlastnit úplně všechno, co budeme ve svém životě potřebovat, tak bychom se pravděpodobně nevešli domů a také by nás to stálo zbytečně mnoho peněz. Někdo potřebuje občas vrtačku, někdo zase lyže, jiný automobil. Když něco nepoužíváme pravidelně většinou se nám vyplatí si to jednou za čas vypůjčit. Ideální stav je, když tuto věc vlastní soused nebo někdo z příbuzných. Výhodné to je, protože si to od nich můžeme půjčit zdarma nebo za symbolickou cenu. Pokud si půjdeme auto půjčit do autopůjčovny cena už tak symbolická nebude. Soused bude určitě příště potřebovat půjčit něco od nás, a tak bude vstřícný.

Těmto obchodům se v současnosti říká sdílená ekonomika nebo spolu spotřebitelství. Motivem je úspora v případě vypůjčení v porovnání s koupí konkrétního předmětu. I když se cena za pronájem automobilu v autopůjčovně zdá na první pohled vysoká, pokud začneme počítat, tak už se tak vysokou nejeví. Soused nám sice půjčí auto za to, že mu zaplatíme projetý benzín, tato výpůjčka ho může přijít ovšem hodně draho. Rizika s tím spojená mu ovšem nikdo nehradí.

Pokud se porouchá auto, které jste si vypůjčili v autopůjčovně, vůbec vás nebude zajímat, kolik oprava bude stát a jak dlouho to bude trvat. Detaily si autopůjčovna vyřeší a ještě vám poskytne okamžitě jiný vůz. Když se ovšem stane to samé se sousedovic autem, situace bude odlišná. Budete se cíti spoluodpovědni za nastalou situaci. Černý Petr zůstal ve vaší ruce. Auto už nebylo v nejlepší kondici a odešlo zrovna, když jste s ním jeli vy. O tom, že by auto odešlo tak jako tak, se můžete dohadovat. Opravu bude platit majitel a tomu se to nebude zajisté moc líbit, když z toho kšeftu s vámi nic neměl. Oprava takové spojkové sady vyjde něco kolem 15 000 Kč, pokud odejde naftové čerpadlo u staršího vozu, je na pováženou ho vůbec opravovat, jelikož cena opravy může převýšit hodnotu vozu.

Porucha auta z autopůjčovny

Další potíž může nastat v případě, že auto nabouráte. Auto z autopůjčovny bude v mžiku v autoservisu a vy jedete jiným autem. Pokud rozsekáte sousedovo auto, tak vám určitě nepoděkuje. Nejenže ho připravíte na pár týdnů o dopravní prostředek, také mu opravou jeho auto znehodnotíte a u pojišťovny mu zařídíte zvýšení pojistky. Takový scénář samozřejmě nikdo nikomu nepřeje, ale náhoda je blbec a stát se může cokoli. V autopůjčovně v Praze zabouchnete dveře a vše je pro vás vyřízené, se sousedem budete muset vycházet, pokud se nehodláte stěhovat.

Categories: Autopůjčovny