Autopůjčovny v Praze se přizpůsobují

Autopůjčovny v Praze se přizpůsobují novým trendům v dopravě a není to pro ně vůbec jednoduché. Asi největším problémem pro autopůjčovny v Praze je přetlak automobilů. Automobilky vychrlí každoročně statisíce nových aut z továren, stejné množství se jich ovšem nesešrotuje. Výsledek je zřejmý na první pohled. Města jsou nucena zavádět modré zóny, aby alespoň nějakým způsobem umožnila rezidentům zaparkovat v okolí jejich domu. Tyto aktivity se bohužel míjí účinkem, jelikož modré a fialové zóny se stejně plní auty.

Carsharingy a jejich demagogie

carsharing

Korunu všemu nasadily nové autopůjčovny, které se pod rouškou sdílení dostaly do Prahy za nicotný poplatek. Představitelé těchto autopůjčoven přesvědčili radní, aby je nechali parkovat v modrých zónách skoro zadarmo. Argumentem bylo to, že rezidenti prodají auta a budou se vozit automobily pronajatými v těchto půjčovnách. Lepší pohádku jsem asi neslyšel. Co jsou schopni manažeři vymyslet, aby snížili náklady. Možná by k tomuto argumentu přidán ještě jiný dárek, jelikož úspora autopůjčovny se ročně počítá v řádech statisíců a miliónů.

Pokuty se v autopůjčovně množí

eltodoauto

Neskutečný nárůst příchozích pokut je dalším znakem moderní doby v autopůjčovně. Vše se digitalizuje a výběr pokut nezůstal stranou. Státní úředníci povolali do práce IT odborníky, a ti skutečně odvedli dobrou práci pro Prahu. Ulicemi se prohání auto s kamerami na střeše a pokuty za špatné parkování vám posílá domů skoro on-line. Na fialových zónách nesmíte ani zastavit, jinak se vystavujete pokutě za nezaplacení parkovného.

Městští strážníci vyfasovali databanky s foťáky a u špatně zaparkovaného auta se zdrží maximálně minutku. Vše obstarají moderní technologie. Lísteček za stěračem už nehledejte. Než někde zaparkujete, pořádně se porozhlédněte, zdali parkujete v souladu se zákonem. V opačném případě dostanete pokutu a ani o tom nebudete vědět. To, že jste ji dostaly, můžete zjistit až za několik měsíců. Pokud jste na místečku parkovali opakovaně, asi vám nezbude nic jiného, než sloučit pokuty a ušetřit pár tisíc.      

Konkurence je veliká

Autopůjčovna Praha má poslední dobou silnou konkurenci. Půjčuje se opravdu všechno, co má kola. V Praze můžeme vidět plno sdílených vozítek v podobě koloběžek, kol, miniautíček, motorek. Lidé nechtějí čekat v kolonách v autě, nechtějí se třást před pokutou a tak volí různé alternativy. Tyto alternativy jsou ovšem v pražském provozu trošku riskantní. Někteří řidiči jezdí jako šílenci, takže s těmito vozítky jste stále jednou nohou v nemocnici.

Tags: Categories: Články autopůjčovny