Škoda Fabia kombi možná skončí

Ofenziva vozidel SUV v blízké budoucnosti pohřbí oblíbenou Škodu Fabii kombi. Další vozidlo, které se nebude vyrábět je Škoda Rapid ve verzi liftback. Místo Fabie kombi bude k dispozici Rapid spaceback. Také liftback od Rapidu pravděpodobně až příliš konkuruje Octavii sedan, ovšem jeho cena je podstatně nižší, což pravděpodobně automobilce moc nevyhovuje. Jedním z důvodů ukončení výroby některých modelů jsou určitě výrobní kapacity jednotlivých továren na automobily. Uvidíme, zdali se Rapid spaceback uchytí a bude stejně vytěžovaný jako jedno z nejoblíbenějších vozů v naší autopůjčovně Škoda Fabia kombi. Bohužel i s touto záměnou přijde na řadu mírné zdražení, které je patrno v každém novém ceníku od Škodovky.

Invaze SUV

Škodovka má v úmyslu nejprve ze Škody Yeti udělat Škodu Karoq a v roce 2019 chce představit nové menší SUV, které bude velikostně o něco větší než Škoda Fabia. No nevím, jestli se o autě porovnávaném se Škodou Fabii dá ještě mluvit jako o SUV. Trendy v automobilovém průmyslu jsou jasné. Hodně SUV a přechod na elektropohon. Doba, kdy nám automobil sloužil k přesune z místa na místo je ta tam a nároky motoristů jsou v dnešní době hodně vysoké. Moderní auta již mají svoje vlastní myšlení, pomáhají řidičům, aby se vyhnuli kolizi a ty nejmodernější se už umí přemístit několik set kilometrů bez pomoci člověka. Autopůjčovna Praha vám sice nenabídne žádný elektromobil, zato si můžete za slušnou cenu pronajmout vozidlo z pestré škály modelů značky Škoda.

Tímto ovšem zemětřesení v okolí Mladé Boleslavy nekončí. Život ukončí i motor 1.2 TSI, který se teprve v nedávné době dostal ze sevření svých dětských nemocí v podobě špatně navrženého rozvodového řetězu. Již se zdá, že problémy s ním ustaly a automobilka jeho prodej ukončuje. Místo něj nasadí tříválec 1.0 TSI. Ten má sice menší obsah, zato jeho výkon s 85 kW je slušný. Odebrání válce a snížení obsahu je důsledkem přísných nároků na emise. Jak se ovšem vyjádřili představitelé automobilky, toto je dno v oblasti zmenšování obsahů a níže již zajít nelze. Nevyplatilo by se to určitě ekonomicky. Novým trendem jsou elektromobily a SUV. V nabídce je Škoda Kodiaq, koncem roku 2017 bude v prodeji Škoda Karoq. Jedná se sice o menší kopii Kodiaqu, na druhou stranu jeho cena bude v základu o 200 000 Kč nižší, než je u jeho bratra. Škodu Kodiaq do naší autopůjčovny koupit neplánujeme, Škoda Karoq by se ovšem do nabídky měla později dostat.

Categories: Články autopůjčovny